Naujienos

Kaip prižiūrėti kavos aparatą?

KAPUČINATORIŲ PRIEŽIŪRA

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų su kavos aparatais - užsikimšę ir neveikiantys kapučinatoriai ir garų antgaliai, t.y. kavos aparatas negamina pieno putos, o bėga tik šiltas pienas. Šios problemos kyla dėl nepakankamos ir netinkamos priežiūros. Toliau pabandysime apžvelgti pagrindines priežastis. Pavyzdžiuose pateikiami "Jura" kavos aparatų"Easy" ir "Profi"kapučinatoriai, bet visų gamintojų kapučinatorių ir garų antgalių veikimo principas panašus, todėl bendri principai turėtų tikti ir kitų kavos aparatų gamintojų modeliams.

Pirma (ir dažniausiai pasitaikanti) priežastis - užsikimšęs ir purvinas kapučinatorius ar garų antgalis. Pasidarius kavą su pienu, dienos pabaigoje reikėtų kapučinatorių išardyti ir išplauti po tekančiu vandeniu. To nepadarius, pieno likučiai, esantys kapučinatoriuje, uždžiūva bei užkemša oro paėmimo angas, ir kavos aparatas nebeplaka pieno putos, o tik leidžia šiltą pieną. Jeigu kapučinatorius jau užsikimšęs, jį reikėtų gerai išplauti (galima nakčiai pamerkti į vandenį su plovimo priemonėmis) ir su plona adata ar smeigtuku išvalyti visas skylutes. Svarbu valant skylutes jų labai "neišgręžti", nes tada darant pieno putą labai taškysis.

kepurelerankeneleKapučinatoriaus antgalis

Kita dažnai pasitaikanti priežastis - neteisingai surinktas kapučinatorius. Po plovimo svarbu visas kapučinatoriaus dalis įstatyti atgal į vietą, nes kitaip bėgs tik šiltas pienas. Su "Easy" kapučinatoriais dažniausiai pasitaikanti bėda būna ne taip uždėta detalė su kavos puodeliu - pieno puta turi "žiūrėti" į viršų.

"Easy" kapučinatoriaus schema"Profi" kapučinatoriaus schema

Trečia priežastis, pasitaikanti ne taip dažnai - užkalkėjęs kavos aparatas. Jeigu nuėmus kapučinatorių arba garų antgalį ir paleidus pieno putos gaminimą, garai iš kavos aparato eina silpnai ir su vandeniu, greičiausiai bus užkalkėjęs kavos aparatas. Ši bėda dažniausiai pasitaiko kelerių metų senumo kavos aparatams, ypač jeigu jie nebuvo tinkamai prižiūrimi. Dažnai šią problemą pavyksta išspręsti kavos aparatą nukalkinus, bet kartais gali prireikti ir rimtesnio remonto.

Apie
"Šaltinėlio vandenys"

Įmonė UAB ,,Šaltinėlio vandenys“ savo veiklą pradėjo 1995m. tiekdama geriamąjį vandenį ,,Šaltinėlis“ sifonuose. Nuo 2001m. geriamasis vanduo ,, Šaltinėlis“ vartotojus pasiekė ir 18,9 litro talpos buteliuose. Augant klientų poreikiams, plėtėsi prekių ir naujų paslaugų asortimentas. 

Vanduo

Šaltinėlio vanduo
Vandens išpilstymo įranga
Stovai/Laikikliai
Dezinfekcija
Kainoraštis

Filtrai

Vanduo ir kava pigiau

Sutinku